PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31831}

K-PAX

7,6 329 200
ocen
7,6 10 1 329200
7,3 24
oceny krytyków
K PAX
powrót do forum filmu K-PAX

Jeden szczegół

użytkownik usunięty

Właściwie prawie już uwierzyłem w wersję że prot był z K-PAX ale pojawił się jeden szczegół który zburzył moją pewność. Jest to w ostatniej scenie z protem/Robertem. Mianowicie kiedy Dr. Powell pyta się go czy wie co zdarzyło się 27 lipca i mówi o tym że nie mogą znaleźć Bess. W tym momencie na twarzy prota/Roberta pojawia się ledwo zauważalny uśmiech....
Gdyby był Robertem, na wspomnienie tej daty napewno by się nie uśmiechnął , przecież w tym dniu spotkała go straszna tragedia. Powstaje pytanie, że skoro był protem to dlaczego został w szpitalu a nie odleciał na K-PAX???

ocenił(a) film na 10

a dlaczego nie?

poznawał Ziemię... robił notatki, rozmawiał z wieloma ludźmi o dziwnych przekonaniach (mógł to obserwować). Poza tym nie martwił się o schronienie (wykorzystując ludzkie ciało nie mogło być mu obce uczucie zimna, głodu, senności). W szpitalu miał to zapewnione.

ocenił(a) film na 10
crocidura

no i w każdej chwili wychodził ze szpitala gdy miał na to chęć... Na bilet na K-PAX musiał czekać na miejsce w świetlistej autostradzie.

użytkownik usunięty
crocidura

ale z filmu wynikało że to miejsce było 27 lipca. Już on dobrze wiedział kiedy może lecieć. Sorry ale nie uwierzę że na ziemi bylo mu lepiej niz u siebie na K-PAX.

On był sawantem.

ocenił(a) film na 10
jezi86

sawant nie jest w stanie odkrywać (a on odkryłby coś czego nie był w stanie zauważyć przy pomocy teleskopu).

sawant ma niski iloraz inteligencji i poza swym uzdolnieniem jest niezaradny życiowo (na ogół). On tego problemu nie miał. Nie wydawał się być wybitnie uzdolniony w żadnej dziedzinie poza tym, że opisał orbitę swej planety i jej układ słoneczny.

sawant byłby pochłonięty swym uzdolnieniem cały czas. jego nie pochłaniało nic poza poznawaniem świata go otaczającego - czy on w kółko powtarzał konstelacje, gwiazdozbiory, obliczał orbity odległych układów? Nie!

crocidura

Ja nie wiem.Gdzieś tak przeczytałem że taki był zamysł w scenariuszu.Czytałem o filmach które niby były o sawantach.
Jak oglądałem kiedyś ten film to też obejrzałem z myślą że to był ufoludek.

ocenił(a) film na 10
jezi86

...jest pozostawiona możliwość że był człowiekiem... (mógł przypadkiem w swym życiu spotkać jedną z kilku osób które wiedziały o K-PAX i jej orbicie - zbiegiem okoliczności odnalazł zagubione notatki z orbitami, opisem tego układu, przestudiował jako wybitnie interesujący się gwiazdami i nawet pojął - a potem pogrążony w swej chorobie psychicznej wszystko odwzorował).

Jednak szansa na to, jest mniejsza niż to, że był mieszkańcem obcej cywilizacji.

ocenił(a) film na 10

a czemu miało być lepiej? Jeśli jeździsz na wczasy to czy w podróży jest Ci lepiej i wygodniej niż w domu? Mi nie, a Tobie (chyba, że w domu masz burdel)? Na wczasy jeżdżę dla innego rodzaju doświadczeń niż mam w domu. On stwierdził, że opłacało się tu przylecieć choćby dla owoców...

ocenił(a) film na 10

oceniasz go w kategoriach naszego rozumowania, które on (jeśli być obcy) przeganiał o całe cywilizacje

jeśli była to cywilizacja tak rozwinięta, że czas spędzała na podróżach to dlaczego miał być u siebie i co miałby tam robić?? Nie pojmujesz sensu ich podróży?

ocenił(a) film na 7

przeczytałem ksiązki z cyklu k-pax, w trzeciej części okazuje sie ze prot był jednak przybyszem z obcej planety. W pierwszej książce też wszystko wskazuje na to że mamy do czynienia z chorobą psychiczną, a prot/robert to człowiek geniusz którego zniszczyła śmierć żony i córki.

ocenił(a) film na 8
profix

Dzięki za zajebisty spojler książkowy. Teraz już nie mam poco czytać.

ocenił(a) film na 7
Egzot

jak widać nikt na tych forach i tak nie czytał niczego, więc nie ma za co:)

ocenił(a) film na 6
profix

I po cholerę to mówiłeś? Skoro Ty niby czytasz i siedzisz na tych forach, mógłbyś jednak użyć mózgu i pomyśleć, że na pewno nie jesteś jedyny. Obyś oślepł i stracił internet.

ocenił(a) film na 10
profix

Właśnie zaczęłam czytać część trzecią. Nie powiem Ci "Dziękuję". Mógłbyś sobie na przyszłość darować spojlery takiego typu? Jest to jedna z podstawowych zasad komunikacji internetowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones