PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31831}

K-PAX

7,6 329 200
ocen
7,6 10 1 329200
7,3 24
oceny krytyków
K PAX
powrót do forum filmu K-PAX

trochę się zawiodłem, bo film był miejscami bardzo nudny, ale w sumie był całkiem niezły...

filmy o przybyszach z innych planet powstawały od wieków, ale nie oglądałem żadnego, w którym zamknięto by takiego gościa w szpitalu psychiatrycznym...

przez większość filmu reżyser próbuje nas przekonać, skutecznie zresztą, że prot pochodzi z k-pax. szczegółowość informacji jest niesamowita, jego wiedza o wszechświecie też... wszyscy, dosłownie wszyscy zaczynają mu wierzyć...

a potem? w ostatnie 30 min wchodzimy z wielką niewiadomą, bowiem przez zabiegi hipnozy zaczynamy wątpić w słuszność naszych postrzeżeń i dochodzimy do wniosku, że prot to zwykły ziemianin... zwykły to może niezbyt dobre słowo.

zagadka zdawać się może niewyjaśnioną do końca, choć uśmiech prota na wózku wyjaśnie chyba wszystko...

bardzo miły film z ciekawą muzyką, ale zbyt monotonnymi zdjęciami i niezbyt wartką, rzeczywsiście mogłaby być szybsza, akcją... plus strasznie gruby jeff i obecny ciałem kevin, ale jakoś nie przykładający się do roli. zakończenie niezłe, choć ja zrobiłbym je troszeczkę inaczej...

można obejrzeć, ale nie zmuszam!

ocenił(a) film na 8
Ponk

oryginalność
Najciekawsze było to, że Prot w sumie nie próbował udowodnić tego, że jest z innej planety jakimś rzeczowym dowodem, w stylu zaprowadzenia do miejsca lądowania swojego statku, demostracji swoich nieziemskich mocy, itd. Wszystkie czynniki, które czyniły go niezwykłym w sumie można wytłumaczyć naukowo. Oryginalne było to, że przynajmniej dla mnie najbardziej przekonywał jego sposób bycia, taki niezwykły, obcy, a zarazem tak naturalny, że tchnący autentyzmem. Dlatego też podobała mi się tu właśnie gra Kevina. Zdjęcia też mi się podobały bardzo, szczególnie te iluminacje - scena na dworcu przykuła moją uwagę i zmysły już na samym początku; a jak do tego jeszcze dołożyć muzykę, to wrażenie jest piorunujące - przynajmniej na mnie podziałało. No, a zakończenie też moim zdaniem nie jest jednoznaczne.

ocenił(a) film na 8
cboot

oryginalność...
tak, prot nie pragnął tego udowodnić, to całe jego otoczenie (prócz pacjentów szpitala...) potrzebowało ostatecznego, widocznego dowodu...
scena na dworcu też mi sie podobała, ale dalsze zdjęcia były już nużące, przynajmniej dla mnie...
a zakończenie? w sumie to dobrze, że nie jest do końca jasne... chociąż, czy naprawdę nie jest?

użytkownik usunięty
cboot

Udowodnic naukowo? ROTFL
Taaa. Naukowo. Szczególnie widzenie w ultrafiolecie i znajomość szczegółów astronomicznych o których wiedzieli tylko nieliczni naukowcy.... heh

ocenił(a) film na 8

re: Wytłumaczyć naukowo?
Jak najbardziej są to wytłumaczalne rzeczy. O małym prawdopodobieństwie, ale według mnie możliwe. Niemniej to nie jest forum naukowe i nie będziemy na takie tematy dyskutować. Sceptycyzm, natomiast, jest dla ludzi o wąskich umysłach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones